1000true dots topright 350true true 2000http://kaszuby-domki.pl/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-2
 • 8000 slideright false 60 bottom 30
  Jeziora
 • 8000 slideright false 60 bottom 30
  krowa
 • 8000 slideright false 60 bottom 30
  Dzieci na placu zabaw
 • 6000 slideright false 60 bottom 30
  zabawa nad jeziorem

Propozycje wycieczek na Kaszubach

Kartuzy – Centrum Edukacji i Promocji Regionu + przejazd wozami drabiniastymi na wieżyce.

Bilety wstępu: 35 zł
Długość trasy: 47 km

Wyjazd z Ośrodka , przejazd do Kartuz  do Zespołu Poklasztornego, gdzie zobaczymy Kościół, którego dach jest w kształcie trumny.

Przejazd do CEPRU gdzie zobaczymy najdłuższą deskę świata, rekonstrukcję bunkrów Gryfa Pomorskiego, Dom „stojący na głowie”,  Dwór Salino oraz wiele innych atrakcyjnych. Po zwiedzaniu przejazd wozami drabiniastymi pod szczyt Wieżyca.

Malbork + rejs statkiem

Bilety wstępu: 140 zł
Długość trasy: 282 km

Przyjazd do Malborka, zwiedzanie zamku w Malborku: Podzamcze, Zamek Średni, Zamek Wysoki. Przejazd do Buczyńca, zaokrętowanie na statku pasażerskim „Ostróda” i rozpoczęcie rejsu po unikalnym Kanale Ostródzko-Elbląskim oraz po Pojezierzu Ostródzko-Iławskim.

Rejs dostarczy Państwu wielu niezapomnianych wrażeń. Dla estetów – wspaniała przyroda, czysta woda, ptaków śpiew. Kilkugodzinna „przygoda na wodzie” i „przejazd statkiem po trawie”, czyli pokonanie systemu pochylni.

Wdzydze Kiszewskie – Kościerzyna

Bilety wstępu: 17 zł
Długość Trasy: 100 km

Wyjazd do Kościerzyny gdzie zwiedzimy Muzeum Kolejnictwa. Następnie przejazd do Wdzydz Kiszewskich gdzie zobaczymy Muzeum Etnograficzne w którym zgromadzono ponad 40 obiektów architektury ludowej z obszaru całych Kaszub.

Spacerem przejedziemy się do stannicy PTTK przy której znajduje się wieża widokowa z której szczytu będziemy podziwiać widoki na jezioro wdzydzkie.

Westerplatte – Gdańsk – Gdańsk Oliwa – Sopot.

Bilety wstępu: 25 zł
Długość trasy: 131 km

Wyjazd na Westerplatte, zwiedzanie Westerplatte.

Przejazd do Gdańska, spacer uliczkami Głównego Miasta od Bramy Złotej przez ulicę Długą, Długi Targ (zwiedzanie wewnątrz Ratusza lub Dworu Artusa) do Bramy Zielonej. Przejście Długim Pobrzeżem do Żurawia, przejście uliczką Mariacką do Bazyliki Mariackiej, największej ceglanej bazyliki w Północnej Europie (możliwość wejścia na wieżę). Możliwość zakupu bursztynu i pamiątek w licznych sklepikach.

Przejazd do Oliwy – Spacerujemy po Katedrze Oliwskiej i parku. Wysłuchamy koncertu na zabytkowych organach z ruchomymi figurkami, poznamy historię kościoła. W Parku Oliwskim obejrzymy rzadkie gatunki drzew. Ta wycieczka to doskonała lekcja historii i przyrody.

Przejazd do Sopotu, spacer po Monte Cassino i molo. Przejdziemy się po jednym z najsłynniejszych kurortów przedwojennej Polski, ulicą Bohaterów Monte Cassino dojdziecie do najdłuższego drewnianego Mola, z którego rozciąga się wspaniały widok na Zatokę Gdańską.

Łeba

Bilety wstępu: 27 zł
Długość trasy: 148 km

Całodzienny pobyt w krainie wędrujących wydm piaszczystych (jedne z największych w Europie zespoły piasków ruchomych), spacer po terenie Słowińskiego Parku Narodowego – jedyny w swoim rodzaju park narodowy i Światowy Rezerwat Biosfery, założony w 1967r. na obszarze 18 247 ha – zdobycie Łąckiej Góry (wydma przekracza wysokość 42 m n.p.m.), pobyt na plaży.

Atrakcją będzie również przejazd wózkami elektrycznymi z parkingu do wyrzutni rakiet V1, powrót spacerem. W drodze powrotnej możemy odwiedzić Park Dinozaurów.

Półwysep helski

Bilety wstępu: 22 zł
Długość trasy: 229 km

Wyjazd w godzinach rannych, przejazd na zwiedzanie największej plantacji kaktusów w Polsce. Następnie przejedziemy wzdłuż Półwyspu Helskiego przez słynne miejscowości uzdrowiskowe: Chałupy, Kuźnicę, Jastarnię, Juratę aż do celu naszej wycieczki – Helu.

Po drodze zwiedzimy Muzeum Obrony Wybrzeża, następnie odwiedzimy fokarium, wejdziemy na latarnię morską, z której roztacza się wspaniała panorama okolicy oraz udamy się na spacer nad otwarte morze. W drodze powrotnej odwiedzimy Groty Mechowskie – osobliwość geologiczną z czasów zlodowaceń.

Frombork –  Sztutowo

Bilety wstępu: 25 zł
Długość trasy: 344 km

Wyjazd do Fromborka, zwiedzanie: Wzgórze Katedralne – fortyfikacje, Wieża Kopernika, Planetarium, Katedra, Muzeum Kopernika. Następnie przejazd do Sztutowa – spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie terenu byłego obozu koncentracyjnego - projekcja filmu o życiu w obozie przewidziany czas pobytu – ok. 2 godz.

Pelplin – Pieseczno

Bilety wstępu: 30 zł
Długość trasy: 110 km

Wyjazd do Pelplina, zwiedzanie: monumentalna gotycka katedra (ołtarz główny, obrazy H.Hahna, B.Strobla, piękne rzeźbione stalle z XV w., ambona z XVII w.), Muzeum Diecezjalne (m.in. słynna Biblia Gutenberga).

Następnie przejazd do Gniewu. Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Krzyżackiego. Kolejny cel wycieczki to Piaseczno z Sanktuarium (trzynawowy gotycki kościółek z barokowymi kaplicami).